Türkiye’de imalat sektöründe çalışma arkadaşlarımız ile birlikte sahip olduğumuz 13 yıllık tecrübeyi siz değerli sanayicimiz ile paylaşmak, verimliliklerimizi hep birlikte artırmak, zaten zor olan işlerinizi bir nebze olsun hafifletmek üzere 2010 yılının sonlarında hayata geçirmiş olduğumuz BEM TERCÜME,MAKİNE,TARIM,İNŞAAT DIŞ TİC.PAZ.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. firması vasıtası ile sizlere hizmet vermeye başlamaktan duyduğumuz gurur,heyecan ve sevinci sizlerle paylaşmak isteriz.

Değişen dünya şartları, imalatçılarımızın işini her geçen gün biraz daha zorlaştırmaktadır. Bu nedenle firmamızı kurarken,çalışma prensiplerimizi belirlerken ve de sizlere sunacağımız ürünlerin seçimlerinde,mümkün olan en üst seviyede hassasiyet göstermiş olduğumuzu ve bu yönde çalışmalar yapmış olduğumuzu sizlere bildirmek isteriz.Bu çalışmalarımızı gerçekleştirirken daha tecrübeli olduğumuz talaşlı imalat konusunu biraz daha genişleterek,imalatın diğer kademesinde de verimliliği artıran pek çok ürünü ve hizmeti ürün yelpazemiz ve hizmetlerimiz arasına katmış bulunmaktayız.

Kısa başlıklar halinde ürün ve hizmet yelpazemiz:

 • Tercüme, Dil Hizmetleri, Teknik çeviri ve Dokümantasyon oluşturma,
 • CNC ve Üniversal Takım tezgahları satışı, servis hizmetleri ve uygulama mühendisliği hizmetleri,
 • Plastik ve Metal Enjeksiyon tezgahlarının satışı ve servis hizmetleri,
 • CAD/CAM/CAE yazılımları,
 • Solid Karbür Kesici takımlar,
 • Takma uçlu kesici takımlar,
 • Helicoil satışı,
 • Robot ve Otomasyon uygulamaları,
 • Endüstriyel Manipülatör uygulaması ve satışı,
 • CNC Tezgah Ekipmanları, Kolay bağlama ekipmanları,özel fikstür tasarım ve uygulamaları,
 • Endüstriyel hava şartlandırıcı filtreler,

Bahsi geçen ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili bilgileri sizler için hazırlamış olduğumuz bu internet sitemizden detaylı olarak elde edeceğinizi umarız. Lütfen daha detaylı bilgi almak istediğiniz konularda, hiç tereddütsüz bizimle irtibata geçiniz.

Yapmış olduğumuz bu çalışmalarımızı beğenilerinize sunar, başarılı bir iş hayatı dileriz.

 

Saygılarımızla,

İbrahim Oben ERDOĞUŞ                                                            Türkay ARIDURU

Genel Müdür                                                                                  Genel Koordinatör

TALAŞLI İMALATTA EN SON NEREYE VARACAĞIZ…

 

Bunu bizde merak ediyoruz. Ancak bugüne kadar oldukça ciddi mesafe kattettiğimizi söyleyebiliriz. Talaşlı imalat konusu , daldıkça daha da derinleşen bir okyanus gibi. “Bunu da öğrendik , uyguladık ve gördük” dedikçe yeni bir konu zaten önünüzde bekliyor oluyor.

60 HRc nin üzerindeki sertliklerde işleme yaptık , matkap ile direk h7 toleransında delik deldik. Kalıpçı müşterilerimize inanılmaz kolaylıklar sağladık. Kullanacakları makine çeşitliliği ve adedi üçten bire indi. Kalıplarına kalite eklerken, korkunç yüksek bir zaman tasarrufu ve maliyet düşüşü sağladık.

Savunma Sanayinde faaliyet gösteren firmalarımızda, Alüminyumu dakikada 1.000.000 milimetre küpün üzerinde talaş kaldırma hacmindeki kesimlerimiz ile iş hayatlarında bugüne kadar erişememiş oldukları bir performansa kavuşturduk. Kimilerinin 40-50 dakikada işledikleri Alüminyum parçaları 2-3 dakika mertebelerine indirerek, görülmemiş maliyet düşüşlerine imza attık.

Yine Savunma Sanayinde faaliyet gösteren firmalarımızda, zor talaş kaldırılan Titanyum malzemelerde, yine emsali görülmemiş talaş kaldırma hacimlerine ulaşarak (dakikada 600000 mm3 ün üzerinde)yine rastlanmamış performanslar gösterdik ve çok zaman kazançları ve yüksek maliyet düşüşleri elde ettik.

U-drill ile kaba delik delme operasyonlarını yeniden tanımlayarak , %50 ila %150 arasında iyileştirmeler sağladık. Delik işleme operasyonlarını çok yüksek güvenilirlik ile yüksek hassasiyette ve yüksek hızda yapabileceğimizi birçok firmada ispat ettik. Emsalsiz toleranslarda takımlar imal ettirip müşterilerimizin performanslarını artırdık ki ; bu bilgiler , yani toleransların emsalsiz olduğu müşterilerimizin beyanıdır.

Sıradaki heyecan verici, emsalsiz işleme usul ve performansları ile yine hep sizlerin yanında olacağız.

Başından beri maksadımız zaten çok zor olan işlerinizi biraz olsun rahatlatabilmek ve yükün hiç olmazsa üzerimize düşen kadarını olsun sırtınızdan almak.

Bizim de elimiz sizin kaldıracağınız taşın altında. Bugüne kadar hiç çekmedik ki….

 

İbrahim Oben ERDOĞUŞ

Genel Müdür